LOKALIZACJA OBOZU52°32'13.60"N, 19°13'13.46"E
Łąki na zachodnim skraju Jeziora Rakutowskiego, pomiędzy wsiami Rakutowo, a Dębniaki, gmina Kowal, powiat włocławski, woj. kujawsko - pomorskie
Z zewnątrz łatwo można dostać się do Kowala rzadziej jeździ coś do Rakutowa lub Dębniaków. Główne węzły komunikacyjne to Włocławek i Kowal.
Więcej informacji o dojeździe do Stacji i innych informacji logistycznych znajduje się TUTAJ

 
Najwygodniej dostać się na miejsce autobusem z dworca PKS we Włocławku (znajdującym się przy dworcu PKP). Aby upewnić się co do godzin odjazdu autobusów z Włocławka do Rakutowa wejdź na stronę: http://www.e-podroznik.pl
lub http://www.pks.wlocl.pl/
1. Droga nr 1 (na mapce zaznaczona na pomarańczowo)
Należy wysiąść na przystanku „Rakutowo II” - na przeciwko starego, nieczynnego, ceglanego młyna. Koło młyna odchodzi na NE droga polna (między młynem, a domem nr Rakutowo 30 w kolorach beżowym i brązowym).
Drogą trzeba iść 2,7 km do końca, do zabudowań nad Rakutówką, skręcić w prawo, minąć wszystkie zabudowania i znów w prawo już przez łąkę. Po 300 m dojdzie się do obozu W razie problemów należy skontaktować się z kierownikiem obozu. Bywa, że ktoś z załogi dysponuje autem i może przywieźć zbłąkanego wędrowca.
2. Droga nr 2 (na mapce zaznaczona na żółto)
Istnieje możliwość dotarcia autobusem z Włocławka do miasta Kowal i stamtąd przejścia pieszo do wsi Dębniaki (ostatnia droga w prawo przed mostem na Rakutówce przy reklamie miejscowego tartaku), ewentualnie pieszo lub stopem z Kowala do Rakutowa (3km) – a potem podążanie drogą „pomarańczową” opisaną powyżej.
3. Droga nr 3 (czerwony, dla zmotoryzowanych)
Do obozu można dojechać samochodem z Kowala, kierując się na Grodztwo i Dębniaki. Po dojechaniu do ściany lasu, na skrzyżowaniu należy skręcić w prawo i jechać wzdłuż lasu. Po ok. 2,5 km trzeba zjechać z asfaltu w prawo na drogę gruntową oznaczoną na mapie na czerwono. Miejsce skrętu znajduje się naprzeciwko piaszczystej skarpy Można też liczyć przydrożne kapliczki zaczynając od tej na skrzyżowaniu, należy wówczas skręcić 50 m za trzecią, po prawej stronie, w kolorze niebieskim. Droga gruntowa poprowadzi do mostku na Rakutówce, z którego widać już obóz.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza