LOKALIZACJA

 
Nasza stacja znajduje się ok. 20 km od Włocławka, na terenie gminy Kowal, w miejscowości Krzewent, na północno-wschodnim krańcu Jeziora Rakutowskiego.
 
 
UWAGA! W roku 2021 nastąpiła zmiana lokalizacji obozu!
Obecna lokalizacja: 52°32'19.2"N, 19°15'2.8"E (czerwony trójkąt na mapie)

Osobom niezmotoryzowanym najwygodniej dostać się na miejsce autobusem z dworca PKS we Włocławku (znajdującym się przy dworcu PKP). Aby upewnić się co do godzin odjazdu autobusów z Włocławka do Kowala (lub dalej do Krzewentu) należy zapoznać się z informacjami na stronie: https://www.e-podroznik.pl/
 
Istnieje możliwość dotarcia autobusem z Włocławka do miasta Kowal i stamtąd przejścia pieszo lub autostopem do wsi Krzewent. Warto skontaktować się przed przyjazdem z obozem telefonicznie, bywa, że ktoś z załogi może podwieźć nas z Kowala do Krzewentu.
 
UWAGA: w okresie wakacyjnym nie kursują autobusy do i z Krzewentu, ale wygodną opcją wydaje się dojazd do i z wsi Goreń Duży, która jest bliżej niż Kowal. Autobus w Goreniu w wakacje wbrew mapce z e-podróżnika nie zatrzymuje się we wsi, ale w szczerym polu na skrzyżowaniu! Właściwy przystanek poniżej. Prosimy mieć to na uwadze planując dojazd lub powrót przez tę miejscowość.

 


Do obozu można dojechać samochodem z Kowala, kierując się na Grodztwo i Dębniaki. Po dojechaniu do ściany lasu w Dębniakach, na skrzyżowaniu należy skręcić w prawo i jechać cały czas wzdłuż lasu oraz pojawiającego się po kilku minutach, po prawej stronie, Jeziora Lubiechowskiego. Po ok. 5 km od skrętu w Dębniakach trzeba zjechać w prawo w kierunku zabudowań wsi Krzewent, pojawiających się w oddali z prawej strony. Skręcić należy tuż za drewnianym krzyżem i znakiem drogowym, wskazującym odległość do wsi: „Krzewent 0,8” widocznym na poniższym zdjęciu. Następnie należy jechać cały czas prosto do wsi i na najbliższym skrzyżowaniu NIE SKRĘCAJĄC podążyć dalej prosto drogą gruntową aż do widocznej z daleka wieży widokowej, stojącej niemal tuż przy obozie.
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz